Menu

Blog Lubie Pisać24

blog internetowy

E-dokumenty radzą sobie coraz lepiej w krajowych przedsiębiorstwach i w instytucjach.

lubiepisac24

To dobra wiadomość dla firm mających się tworzeniem oprogramowania. Szybki rozwój technologii sprawia, iż dokumentów w formie papierkowej ma być mniej. Ich miejsce zastępują stopniowo nowoczesne systemy baz danych oraz oprogramowanie do wprowadzania danych. Pojawia się więc praca dla programistów i całych firm, jakie zajmują się wprowadzaniem na rynek programów do tworzenia e-dokumentów.

Aktualnie już 60% średnich i wielkich firm jest w oparciu o e-dokumenty. Tak wynika z analizy przeprowadzonej przez Instytut Outsourcingu na zlecenie ArchiDoc z Grupy OEX. Ankietowani jako zalety digitalizacji pracy biura wymienili m.in. szybki dostęp do dokumentów (87%), niższe koszty (85%), a dodatkowo możliwość pracy nad jednym dokumentem przez wiele osób równocześnie (77%). Respondenci zwracają uwagę na zdecydowanie lepsze bezpieczeństwo danych (45%) Elektroniczne dokumenty i systemy workflow możemy dziś spotkać w zakresach księgowych, kancelariach kadrach i administracji oraz działach sprzedaży. Takie nowoczesne biura zdecydowanie poprawiają jakość pracy. Dostęp do danych „od ręki” oraz usprawnienie wszelkich procesów w firmie pozwoli na lepszą organizację całych firm.

Naszym zdaniem warto zwrócić uwagę na fakt, iż przedsiębiorstwa pracujące w oparciu o dokumenty w formie papierkowej znajdują się z szeregiem kłopotów. Bardzo ważnym problemem jest wciąż zaginięcie dokumentów, na tą odpowiedź wskazało aż 79% ankietowanych oraz zniszczenia dokumentów (62%). Przeglądanie dokumentów w formie analogowej zabiera także sporo czasu. Na długi czas poszukiwania informacji wskazało 64% badanych. Brak e-dokumentów to dodatkowe koszty dla firm i instytucji. Stosy papierowych dokumentów, które trzeba zwykle przechowywać przez parę lat, zabierają powierzchnię użytkową, jak również powodują konieczność znalezienia miejsca do ich przechowywania. Na duży koszt przechowywania tradycyjnej dokumentacji wskazało 48% osób. Badanie wykonano przez Instytut Outsourcingu na zlecenie ArchiDoc w lipcu tego roku na grupie 118 dużych i średnich firm.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • mstawska

    E-dokumenty są świetnym rozwiązaniem. Cieszę się, że większość spraw mogę załatwić przez internet, nie wychodząc z domu. W pracy też korzystam z systemu sidgroup.pl/oferta/rozwiazania-e-biznes/sid-mssf16 i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie teraz życia bez niego i powrotu do miliona tabelek. Niesamowicie ułatwia pracę.

© Blog Lubie Pisać24
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci